Uzņēmums tika izveidots 1994. gadā Sicīlijas austrumos un iemieso sevī salas piedāvāto plašo dabas resursu klāstu.

1994. gadā Mario Puglisi, lielā mērā pateicoties savām māsām,kuras savu ikdienu saistīja ar darbu skaistumkopšanas salonā, saskatīja iespēju uzsākt vaksācijas procesā lietojamā vaska ražošanu. Sākot no mazumiņa līdz pat šim brīdim Mario ir izdevies, izmantojot dabīgās sastāvdaļas, padarīt Rica par globālu kosmētikas zīmolu ar augstiem kvalitātes standartiem

Rica komanda vēlējās radīt kaut ko pavisam jaunu un tirgū vēl nebijušu. Tā radās pilnīgi jauna,patentēta formula, kas ietver īpašu barojošu augu eļļu maisījumu, titāna dioksīdu, Glyceryl Rosinate, cinka oksīdu un bišu vasku, kas kopā ņemti nodrošina vislabāko rezultātu- pēc klientu atsauksmēm vērtējot-patīkamāku, ilgstošāku un mazāk sāpīgu. Ricas revolucionārais augļu vasks 1996. gadā ļāva uzņēmumam izvirzīties priekšplānā starp citiem vaska ražotājiem Eiropā.

Tas bija tikai sākums, un 2000. gadā Rica uzsāka 3 gadu garu gājumu pretī jaunai, neatkārtojamai un maksimāli dabīgai profesionālās matu krāsas formulai. Tika pieaicināti labākie eksperi un pieņemts izaicinājums izmantojot Sicīlijas dabas piedāvātās izejvielas, radīt matus saudzējošu,bet tai pat laikā noturīgu,maigu un barojošu krāsu. 2003 gadā klajā nāca Colorica-profesionālo matu krāsu līnija, kas izgatavota no 8 dabīgām sastāvdaļām un reāli uzlabo matu stāvokli ikreiz,kad tiek lietota.

Rica turpināja izaugsmi profesionālo matu kopšanas līdzekļu jomā, un gadu vēlāk uzsāka Naturica ražošanu, matus kopjošā un ārstējošā līnija ar vismaz 95% dabiskās sastāvdaļas saturu katrā produktā. Tad Fix Styling līnija, kas izveidota, lai apmierinātu matu veidošanas prasības.

2007. gadā mēs veicām zināmus renovācijas darbus,lai uzlabotu piedāvāto preču un pakalpojumu kvalitāti un efektivitāti- esam radījuši īpašu produktu akadēmiju, kur specializēta personāla vadībā notiek apmācības un paraugdemonstrējumi katram konkrētam produktam.

2008. gadāRica uzsāka augstas klases ķermeņa kopšanas produktu ražošanu- apvienojot labāko,ko piedāvā daba, ar uzņēmuma redzējumu par dabīgo kosmētiku, tika radīta Ricabody ķermeņa kopšanas līnija.